تصویر هاستینگ
مهم ترین کاربردهای VPS چیست؟

مهم ترین کاربردهای VPS چیست؟

سرور مجازی یا VPS یکی از بهترین ابزارها برای دورزدن تحریم ها و کمک به کسب و کارهای آنلاینی هستند که تمایلی برای کشف شدن مکانشان ندارند. اما مهم ترین کاربردهای VPS چیست؟ چرا باید از VPS استفاده کرد؟ در ادامه به بررسی کاربردهای سرور مجازی می پردازیم. با ما همراه باشید.

VPS چیست؟

VPS مانند یک کامپیوتر است. از منابع فیزیکی مانند CPU، RAM، فضای دیسک برای ایجاد فضای کامپیوتر مجازی استفاده می کند. در این فضای کامپیوتری، می‌توانید یک سیستم عامل (OS) نصب کنید که به شما امکان می‌دهد با استفاده از یک رابط دوستانه اقدامات مختلفی را انجام دهید. همچنین می توانید نرم افزارها و برنامه های مختلف را با استفاده از VPS اجرا کنید.

موارد استفاده و مهم ترین کاربردهای VPS

کاربردهای VPS چیست؟ آن را به عنوان یک کامپیوتر از راه دور در نظر بگیرید. هر کاری که می توانید در رایانه انجام دهید، می توانید با VPS انجام دهید. این بدان معنی است که شما فقط به میزبانی وب محدود نخواهید شد، اگرچه اکثر سرورهای مجازی برای میزبانی وب سایت های فعال استفاده می شوند. از دیگر موارد استفاده از سرور مجازی می توان اشاره کرد به:

موارد استفاده و مهم ترین کاربردهای VPS
موارد استفاده از VPS

قابلیت راه اندازی یک وب سایت با ترافیک بالا با VPS

این رایج ترین و محبوب ترین استفاده است. از آنجایی که سرورهای خصوصی مجازی منابع بیشتری را برای وب سایت شما مانند CPU، RAM و غیره نسبت به هاست اشتراکی فراهم می کنند، متوجه خواهید شد که وب سایت شما پاسخگوتر است. به علاوه، با کنترل کامل بر سرور مجازی، می‌توانید نرم‌افزار را هر طور که دوست دارید نصب و حذف کنید، نه اینکه به آنچه میزبان ارائه می‌دهد گیر دهید.

قابلیت میزبانی سرور از مهم ترین کاربردهای VPS

اگر بیشتر به دنبال استفاده های حرفه ای هستید یکی از مهم ترین کاربردهای VPS این است که، می‌توانید از VPS برای میزبانی فایل ها و رسانه های دیگر استفاده کنید. اساساً هر چیزی که به عنوان سرور اجرا می شود را می توان روی VPS اجرا کرد.

میزبانی سرور بازی با سرور مجازی

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که سرور بازی خود را برای بازی های چند نفره مورد علاقه خود اجرا کنید؟ خوب شما هم می توانید این کار را انجام دهید. تنها کافی است تا از سرور مجازی استفاده کرده و از سرور بازی مخصوص به خود استفاده نمایید تا سرعت بسیار بالایی را تجربه کنید.

میزبانی سرور بازی با سرور مجازی از مهم ترین کاربردهای VPS
میزبانی سرور بازی با VPS

تست محیط های جدید

از آنجایی که هاست اختصاصی گران است، سرورهای مجازی را می توان به عنوان زمینه آزمایشی برای تنظیمات سروری که آماده اجرا نیستند استفاده کرد.

بک‌آپ گیری خصوصی از مهم ترین کاربردهای VPS

استفاده از فضای ذخیره‌سازی مبتنی بر ابر ارزان‌تر است، اما اگر به دلایل دیگری از VPS استفاده می‌کنید و فضای باقی‌مانده‌ای دارید، ممکن است آن را به عنوان ذخیره‌سازی فایل رایگان برای اسناد و فایل‌های مهم در نظر بگیرید.

چرا باید VPS را ارتقا داد؟

همانطور که با مهم ترین کاربردهای VPS آشنا شدید، این سوال پیش می آید که چرا لازم است تا سرور مجازی خریداری شده را از نظر منابع و … ارتقا دهیم و هزینه صرف کنیم. در پاسخ به این سوال می توان به موراد زیر اشاره کرد که عبارت اند از:

چرا باید VPS را ارتقا داد؟
دلیل ارتقا سرور مجازی

منابع سرور بیشتر برای خودتان

هنگامی که از هاست اشتراکی به VPS ارتقا می دهید، دیگر اشتراک گذاری وجود ندارد. انتظار افزایش قابلیت اطمینان و مقیاس پذیری سرور را داشته باشید. VPS همچنین توانایی بهتری برای مدیریت بار سنگین ناگهانی دارد.

امنیت بیشتر سرور مجازی

یکی از مزایای ارتقا سرور بیشتر شدن امنیت آن است. هنگامی که مجرمان سایبری به یک کاربر در محیط میزبانی مشترک حمله می کنند، هر کاربر دیگری در همان محیط متحمل همان عواقب خواهد شد. هاست اشتراکی به ویژه نسبت به حملات DDoS حساس است. DDoS از روش آزمون و خطا برای به دست آوردن نام کاربری و رمز عبور کاربر استفاده می کند. از این رو با توجه به مهم ترین کاربردهای VPS، ارتقا این نوع سرورها صرفه اقتصادی بالایی دارد.

دسترسی کامل به ریشه سرور

اگر نیاز به پیکربندی سرور خود دارید، VPS بهترین نقطه شروع است. با توجه به دسترسی ریشه کامل، VPS یک محیط تست انعطاف پذیر را برای اجرای آزمایش های مختلف برای شما فراهم می کند.

چگونه سرور مجازی مناسب را انتخاب کنم؟

اکنون که در مورد مهم ترین کاربردهای VPS می دانید، سوال بعدی که باید بپرسید این است، چطور باید مناسب ترین سور مجازی را برای خود انتخاب کنم؟ هر کس نیاز کمی متفاوت دارد. برای انتخاب مناسب ترین طرح VPS، ابتدا باید الزامات خود را با فهرست کردن موارد زیر مشخص کنید:

 1. مکان مشتریان هدف شما
 2. ترافیک روزانه تخمینی وب سایت شما
 3. چه مقدار ذخیره سازی داده نیاز دارید؟
 4. از چه نرم افزارهایی استفاده می کنید؟
با توجه به مهم ترین کاربردهای VPS چگونه سرور مجازی مناسب را انتخاب کنم؟
انتخاب سرور مجازی مناسب

مکان مشتریان هدف شما

شما باید بدانید که مشتریان شما از کجا می آیند. آیا در یک منطقه محلی به مشتریان می فروشید؟ یا به مشتریان در سراسر جهان می فروشید؟ این دو تفاوت بسیار زیادی ایجاد می کنند. چرا؟ تاخیر. تأخیر بالا تجربه سرعت پایین بارگذاری وب سایت است، زمانی که شما یا مشتریان هدف شما خیلی از مرکز داده سرور دور هستید. بنابراین، بدیهی است که ما می‌خواهیم تأخیر کم را در نظر بگیریم. قوانین کلی برای دستیابی به تأخیر کم عبارتند از:

 • هنگام هدف قرار دادن مشتریان از داخل یک منطقه محلی، ارائه دهنده میزبانی را انتخاب کنید که در همان منطقه محلی خدمت می کند.
 • هنگامی که مشتریان را در سطح جهانی هدف قرار می دهید، از شبکه تحویل محتوا برای بهینه سازی سرعت بارگذاری در بین کاربران جهانی استفاده کنید.

ما معمولا به تأخیر به عنوان پینگ اشاره می کنیم. هر چه پینگ شما بالاتر باشد، تاخیر بیشتری را تجربه می کنید، بنابراین سرعت بارگذاری وب سایت شما کمتر می شود. وب سایتی که کند بارگذاری می شود، کسب و کار آنلاین شما را در یک نقطه ضعف بزرگ قرار می دهد. چرا سرعت بارگذاری وب سایت اهمیت دارد؟ بر اساس تحقیقات گوگل در سال 2018، 53 درصد از کاربران موبایل سایتی را ترک می کنند که بارگذاری آن بیش از 3 ثانیه طول می کشد. معنی آن چیست؟ شما 53 درصد مشتریان خود را از دست می دهید زیرا بارگذاری وب سایت شما بیش از 3 ثانیه طول می کشد! به یاد داشته باشید، سرعت بارگذاری وب سایت 3 ثانیه معیار جدید است.

ترافیک روزانه تخمینی وب سایت شما

دانستن و تخمین تعداد ترافیک روزانه به وب سایت شما آسان است. برای اینکار لازم است تا این مراحل را دنبال کنید. راه اندازی Google Analytics > Audience > Overview > تاریخ سفارشی

به طور کلی، با نشانه های زیر افراد، تشویق می شوند که از میزبانی اشتراکی به میزبانی VPS ارتقا دهند:

 1. وب سایت روزانه بیش از 10 هزار ترافیک به طور منظم دریافت می کند.
 2. وب سایت زمان بارگذاری طولانی تری را تجربه می کند.

چگونه تعداد 10 هزار ترافیک در روز را بدست آوریم؟ اول، باید درک کنید که توانایی سرور برای مدیریت حجم عظیمی از ترافیک به عوامل مختلفی در رابطه با مشخصات منابع سرور بستگی دارد. CPU، RAM، دیسک مورد استفاده، RAID، و غیره – همه آنها به ایجاد یک سرور توانا کمک می کنند. در اینجا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد منابع سرور بخوانید. این تخمین‌ها از داده‌های خود ما در هنگام بارگذاری سرور و تست استرس و معیار استفاده مشتریان فعلی به دست می‌آیند. هنگام انجام تست استرس سرور، ما تک تک منابع سرور را تا حداکثر 100٪ ظرفیت بارگذاری می کنیم تا ببینیم سرور چگونه می تواند بار را مدیریت کند و در هنگام استفاده سنگین چقدر مقیاس می شود. هر یک از سرورهای مستقر ما تست استرس را پشت سر گذاشته اند. و ما مطمئن هستیم که سرورهای ما خواسته ها و انتظارات بالای شما را برآورده خواهند کرد.

ترافیک روزانه تخمینی وب سایت شما
ترافیک تخمینی وب سایت

به چه مقدار فضای ذخیره سازی در VPS نیاز دارید؟

بستگی دارد. وب‌سایت‌هایی که ویدیوها را به کاربران ارائه می‌دهند قطعاً به فضای ذخیره‌سازی بیشتری نیاز دارند. وب‌سایت‌هایی که پایگاه داده بزرگی دارند به فضای ذخیره‌سازی بزرگ‌تری نیز نیاز دارند. مقدار فضای ذخیره سازی به طور کلی یک نگرانی بزرگ نیست، زیرا می توانید فضای ذخیره سازی خود را در حین حرکت ارتقا دهید. با این حال، نوع ذخیره سازی، اهمیت زیادی دارد. دو نوع ذخیره سازی در بازار فعلی وجود دارد – HDD و SSD. به طور کلی، SDD در هر جنبه ای بهتر از HDD عمل می کند. SDD دارای سرعت خواندن و نوشتن سریع‌تر، نرخ خرابی کمتر و زمان راه‌اندازی سریع‌تر است. اگر می خواهید مقایسه ای عمیق بین SSD و HDD بخوانید، ما یک پست وبلاگ در مورد آن موضوع در اینجا داریم. با توجه به این مزایا و فناوری که از آن استفاده می‌کند، حدس می‌زنید که SSD گران‌تر از HDD خواهد بود و درست می‌گویید. همه اش به تو بستگی دارد. آیا کیفیت را بر کمیت ترجیح می دهید؟ یا برعکس. من زیاد صبور نیستم با توجه به انتخاب، من یک هاست SSD VPS را به دلیل سرعت خواندن و نوشتن سریع آن انتخاب می کنم.

از چه نرم افزارهایی در سرور مجازی استفاده می کنید؟

انواع نرم‌افزار و/یا برنامه‌هایی که روی VPS اجرا می‌کنید، تصمیم می‌گیرند که کدام سیستم‌عامل را انتخاب کنید – ویندوز یا لینوکس. به عنوان مثال، اگر با کنترل پنل پلسک بیشتر آشنا هستید، فقط در ویندوز موجود است. سی پنل هم روی ویندوز و هم لینوکس اجرا می شود. البته کنترل پنل تنها یکی از عوامل موثر است. تمام نرم‌افزارها و/یا برنامه‌هایی را که می‌خواهید اجرا کنید، فهرست کنید، که شامل نرم‌افزار مدیریت پایگاه داده، نرم‌افزار برنامه‌ریزی منابع سازمانی و غیره می‌شود. پس از آن، باید بتوانید تصمیم بگیرید که کدام سیستم‌عامل برای شما مناسب است. اگر نتیجه به تساوی رسید، ممکن است مقایسه عمیق تری بین این دو انجام دهید. کدام یک از نظر عملکرد، امنیت، دسترسی به سرور، پشتیبانی، سهولت استفاده و مقیاس پذیری بهتر است؟ این پست وبلاگ را بخوانید تا پاسخ خود را بیابید.

چگونه ارائه دهنده هاست مناسب را انتخاب کنم؟

انتخاب ارائه دهنده هاست مناسب مهم است. در درازمدت از بسیاری از مشکلات و هزینه ها جلوگیری می کند. اکثر ارائه دهندگان بسته های VPS مشابهی را ارائه می دهند. سپس، در میان دریایی از ارائه دهندگان منطقه ای، کدام یک بهترین است؟ برای پاسخ این پرسش لازم است تا با ویژگی های یک ارائه دهنده هاست عالی آشنا باشید.

چگونه ارائه دهنده هاست مناسب را انتخاب کنم؟
انتخاب شرکت ارائه دهنده هاست

مهم ترین ویژگی های شرکت هاستینگ عالی

از مهم ترین ویژگی های یک شرکت ارائه دهنده هاست عالی می توان اشاره کرد به:

پشتیبانی 24/7/365

پشتیبانی بر اساس تقاضا اهمیت فزاینده‌ای دارد. هیچ کس نمی تواند پیش بینی کند که چه زمانی خرابی اتفاق می افتد. هیچ کس نمی داند که کاربران چه زمانی با هاستینگ با مشکل مواجه خواهند شد. یک شرکت هاستینگ خوب می تواند راه حل های سریع و آسانی را به مشتریان خود ارائه دهد.

مکان دیتاسنتر در سرور مجازی

میزبان خوبی را انتخاب کنید که در محل شما و مشتری هدف شما باشد. اگر به مشتریان در سراسر جهان خدمات می دهید، از میزبان خود بپرسید که آیا خدمات CDN را ارائه می دهند یا خیر.

امنیت سرورها و منابع از مهم ترین ویژگی های شرکت هاستینگ عالی

تقریباً همه شرکت های میزبانی وب در حال حاضر 99.99٪ آپتایم را اعلام می کنند. این یک خبر عالی است. در مورد امنیت داده و سرور چطور؟ چه اندازه گیری هایی را برای جلوگیری از حملات DDoS انجام می دهند؟ SSL چطور؟ اینها سوالات مهمی در مورد امنیت سرور و وب سایت شما و همچنین اطلاعات مشتریان شما هستند.

سرور ایران یکی از بهترین شرکت‌ها در زمینه ارائه هاست می باشد که شما می توانید انواع سرورهای مورد نیاز خود نظیر هاست لینوکس، هاست ویندوز و … را به راحتی و با بالاترین کیفیت از سرور ایران خریداری نمایید. جهت اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی مهم ترین کاربردهای VPS پرداخته شد تا با توجه به آن بتوانید به نحو احسن در این مورد تصمیم گیری نمایید و بتوانید بهترین و مناسب ترین سرور مجازی را برای خود تهیه کنید.

سوالات متداول مهم ترین کاربردهای VPS

 1. چگونه می توان در سرور ایران ثبت سفارش کرد؟
  شما می توانید با مراجعه به سایت و انتخاب سرویس انتخابی خود به راحتی و در سریع ترین زمان ثبت سفارش کنید.
 2. مهم ترین کاربرهای سرور مجازی چیست؟
  از مهم ترین کاربردهای VPS می توان اشاره کرد به راه اندازی وبسایت، میزبانی سرورهای بازی و … .
 3. چگونه باید سرور مجازی مناسب را انتخاب کرد؟
  از ویژگی های سرور مجازی مناسب می توان اشاره کرد به ترافیک روزانه سایت، قیمت، نوع منابع مورد نیاز و …
چقدر مفید بود؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *