تصویر هاستینگ
سرور مجازی مدیریت شده چیست؟

سرور مجازی مدیریت شده چیست؟

سرورهای  مجازی این روزها یواقعا روی بورس هستند و بسیاری از شرکت ها از مدل های مختلف VPS بهره می برند. طرح استاندارد VPS عملکرد و امنیت بسیار بهتری نسبت به هاست اشتراکی ارائه می دهد در حالی که قیمت ها را به طور قابل توجهی پایین تر از سرورهای اختصاصی نگه می دارد. در ادامه به بررسی پرسش سرور مجازی مدیریت شده چیست؟ می پردازیم. با ما همراه باشید.

VPS مدیریت شده چیست؟

همه نمی توانند یک متخصص فنی باشند یا توانایی استخدام یک مدیر اختصاصی برای مدیریت امور را داشته باشند. یک صاحب کسب و کار معمولی به طور طبیعی ترجیح می دهد روی رشد و توسعه تمرکز کند در حالی که مسائل فنی را به متخصصان واگذار می کند. اینجاست که خدمات مدیریت شده وارد عمل می شوند.

پلتفرم‌های VPS مدیریت‌شده برای استارت‌آپ‌ها و SMB‌هایی که تیم فناوری اطلاعات داخلی ندارند، بهترین انتخاب هستند. ارائه دهندگان میزبانی قابل اعتماد در حال حاضر دارای نیروی کار هستند متخصصان در این زمینه که از طریق فرآیندهای آموزشی دقیق گذر می کنند.

در سناریوی استاندارد، هاست شما سرور فیزیکی را تامین می کند، آن را با یک سیستم عامل پیش فرض و کنترل پنل تنظیم می کند و تمام کنترل را به شما واگذار می کند. اما در مورد تمام نصب نرم افزار، به روز رسانی، سوالات فنی چطور؟ فقط چیزهای زیادی وجود دارد که ممکن است اشتباه پیش برود.

با این حال، کلاینت‌های سرور خصوصی مجازی مدیریت‌شده جای نگرانی ندارند چرا که متخصصان آموزش دیده همه این عملیات ظریف را برای آنها انجام می‌دهند.

VPS مدیریت شده چیست؟
VPS مدیریت شده

سرور خارجی مدیریت شده چه امکاناتی دارد؟

هاست های مختلف می توانند پاسخ متفاوتی به این سوال به شما بدهند.

برخی می گویند که تعمیر و نگهداری سرور و به روز رسانی نرم افزار کافی است تا یک سرور مجازی مدیریت شده بخوانیم. برخی دیگر معتقدند که ممیزی امنیتی و حذف بدافزار نیز باید بخشی از این سرویس باشد. حتی کسانی هستند که آماده کمک به درخواست های توسعه هستند.

محدوده تیم پشتیبانی بعد از خرید سرور مجازی مدیریت شده چقدر است؟ چگونه می توانید با آنها تماس بگیرید؟ آیا آنها 24/7 کار می کنند؟ چه کسی مسئول نصب و به روز رسانی نرم افزار است؟ با خرید سرور خارجی از سرور ایران، می توانید از پشتیبانی 24 ساعته و همه روزه مطمئن باشید.

به طور پیش فرض، بیشتر برنامه های رایج VPS مدیریت شده شامل موارد زیر است:

 • تضمین آپتایم
 • تامین سرور و راه اندازی اولیه
 • کنترل پنل و ابزارهای مدیریت سرور
 • نصب نرم افزار امنیتی
 • به روز رسانی های منظم و وصله های آسیب پذیری
 • پشتیبان گیری از سرور خارج از سایت
 • اسکن بدافزار بر اساس تقاضا
 • حل مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری
 • در دسترس بودن پشتیبانی شبانه روزی

همانطور که می بینید، یک ارائه دهنده سرور مجازی قابل اعتماد می تواند بار قابل توجهی را از روی دوش شما بردارد، به خصوص از نظر امنیتی.

سرور خارجی مدیریت شده چه امکاناتی دارد؟
امکانات سرور خارجی مدیریت شده

راهنمای خرید سرور مجازی مدیریت شده

پیدا کردن یک شریک قابل اعتماد برای کمک به شما در سرمایه گذاری در سرور مجازی مدیریت شده ضروری است. فقط برای اولین معامله سودآوری که می بینید عجله نکنید چند عامل دیگر وجود دارد که ابتدا باید در نظر بگیرید:

منابع مورد نیاز سرور مجازی

با RAM و CPU شروع کنید زیرا آنها هسته ای هستند که دستگاه VPS شما را تامین می کنند. بررسی کنید که آیا فضای ذخیره سازی کافی و پهنای باند ماهانه نیز دارید. استفاده از درایوهای SSD به شدت توصیه می شود.

مطمئن شوید که فضایی برای رشد دارید. بهترین ارائه دهندگان VPS مدیریت شده همه به راحتی مقیاس می شوند و به شما امکان می دهند منابع را بر اساس نیاز اضافه یا حذف کنید.

سرعت سرور مجازی مدیریت شده

حتی قبل از اینکه مشتری شوید، می توانید سرعت میزبان بالقوه خود را بررسی کنید. اگر ارائه‌دهنده شما یک تور آزمایشی یا آزمایشی رایگان ارائه می‌دهد بهتر است به سادگی ثبت‌نام کنید، یک صفحه ساده را به صورت آنلاین قرار دهید و عملکرد آن را با ابزار شخص ثالث مانند GTMetrix یا Pingdom آزمایش کنید. برای جلوگیری از مثبت کاذب، چند آزمایش انجام دهید.

سرعت سرور مجازی مدیریت شده
سرعت VPS مدیریت شده

میزان آپ تایم سرور مجازی مدیریت شده

در سرور مجازی مدیریت شده Uptime کمی پیچیده تر است زیرا برای بررسی آن به مدت زمان طولانی تری نیاز دارید. با این حال، همیشه می‌توانید برخی از بررسی‌های مشتریان موجود را بررسی کنید و مطمئن شوید که در صورت خرابی‌های غیرمنتظره، سیاست بازپرداخت روشنی وجود دارد.

پشتیبانی ارائه دهنده VPS مدیریت شده

این اغلب مهم ترین عامل است. هر ارائه دهنده ای می تواند پشتیبانی 24/7 ارائه دهد، اما تعداد کمی از آنها واقعاً این کار را به درستی انجام می دهند. ما قویاً به شما پیشنهاد می‌کنیم که با انتخاب‌های بالقوه خود در گفتگوهای پیش از فروش شرکت کنید، زیرا این به شما ایده کلی خوبی از کمکی که به عنوان مشتری دریافت خواهید کرد، می‌دهد.

پشتیبانی ارائه دهنده VPS مدیریت شده
پشتیبانی ارائه دهنده سرور مجازی مدیریت شده

قیمت سرور مجازی مدیریت شده چقدر است؟

سرورهای مجازی معمولاً گرانتر از میزبانی مشترک هستند، اما تفاوت قیمت روز به روز کمتر می شود. با این حال، فقط به دنبال پایین‌ترین نرخ‌ها نباشید، نکته مهم‌تر نسبت ویژگی به هزینه است، یعنی چیزی که در واقع برای دلار خود دریافت می‌کنید.

همه چیز به نیازهای شما مربوط می شود اگر یک فروشگاه آنلاین ندارید، یک دستگاه 16 هسته CPU، 12 گیگابایت رم برای پشتیبانی از یک صفحه کسب و کار کوچک دریافت نمی کنید، همچنین به عملکردهای تجارت الکترونیک پیشرفته نیاز ندارید.

سخن پایانی

میزبانی VPS مدیریت شده به دلایلی به طور فزاینده ای محبوب است. از افزایش عملکرد و امنیت افزایش یافته تا رویکرد عملی برای پشتیبانی ما یک راه حل همه جانبه داریم که هم به مشاغل کوچکتر و هم به شرکت های بزرگ به راحتی خدمت می کند. مقیاس بزرگ کردن CPU، RAM یا فضای سرور یک مزیت بزرگ دیگر است زیرا به شما انعطاف پذیری و کنترل را برای رسیدگی به تقاضاهای رو به رشد می دهد. می توانید پرداخت اضافی را فراموش کنید زیرا هزینه ها اغلب به مصرف منابع شما بستگی دارد.

سوالات متداول سرور مجازی مدیریت شده

 1. تفاوت بین VPS مدیریت شده و مدیریت نشده چیست؟
  انتخاب یک VPS مدیریت نشده یا مدیریت شده اغلب به سطح کمکی که نیاز دارید خلاصه می شود سرویس های مدیریت نشده اغلب مقرون به صرفه تر هستند و کنترل بسیار بیشتری بر محیط به شما می دهند، اما شما کاملاً مسئول مدیریت سرور خود هستید. خدمات مدیریت شده با پشتیبانی تخصصی میزبان شما و وقف کامل آن برای اجرای روان VPS شما ارائه می شود.
 2. کاربرد VPS مدیریت شده چیست؟
  بسیاری از وب سایت ها می توانند به خوبی از VPS استفاده کنند، زیرا محیط تطبیقی ​​و عملکرد عالی آن در شرایط استرس است. شما می توانید با خیال راحت پروژه های شخصی کوچکتر را اجرا کنید، اما پروژه های پیچیده تر نیز به طور کامل مورد استقبال قرار می گیرند. سرورهای VoIP را اجرا کنید، دستگاه‌های اینترنت اشیا را میزبانی کنید یا یک ابر خصوصی را مستقر کنید.
 3. چگونه می توان از سرور ایران سرور مجازی مدیریت شده خرید؟
  شما می توانید با مراجعه به بخش سرور خارجی و یا تماس با کارشناسان ما به راحتی اقدام به خرید سرور مجازی مدیریت شده نمایید.
چقدر مفید بود؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *