تصویر هاستینگ
نکات مهم در انتخاب سرور مجازی

نکات مهم در انتخاب سرور مجازی

اگر شما به فکر خرید سرور خارجی برای میزبانی وب سایت خود هستید. با این حال، با تعداد زیادی میزبان وب مختلف، چگونه می‌دانید کدام یک برای شما مناسب است؟ مهم است که نیازهای خود را درک کنید، بنابراین می توانید هنگام انتخاب یک برنامه تصمیم آگاهانه بگیرید. در ادامه به بررسی نکات مهم در انتخاب سرور مجازی می پردازیم. با ما همراه باشید.

در انتخاب سرور مجازی چه مواردی را باید رعایت کرد؟

به عنوان مثال، یک ارائه‌دهنده VPS با کیفیت باید به‌روزرسانی سرور بالا و پشتیبانی مشتری درجه یک داشته باشد. علاوه بر این، قابلیت اطمینان و عملکرد کلی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود، بدون ذکر قیمت. خوشبختانه، اگر بدانید چه انتظاری دارید، یک انتخاب خوب کار سختی نیست.

خوشبختانه، دانستن آنچه باید از قبل به دنبال آن باشید، می تواند به آسان تر کردن این روند کمک کند. در نظر گرفتن عوامل کلیدی زیر شما را آماده می کند تا بهترین ارائه دهنده VPS را برای نیازهای خود انتخاب کنید.

در انتخاب سرور مجازی چه مواردی را باید رعایت کرد؟
موارد مهم در انتخاب سرور مجازی

توجه به میزان آپ تایم (Uptime) و عملکرد سرور

Uptime سرور نشان دهنده مدت زمانی است که یک سرور کاملاً کاربردی و آنلاین است. دلیل اهمیت این موضوع این است که وقتی یک سرور از کار می افتد، وب سایت شما نیز از کار می افتد. به عبارت دیگر، شما می خواهید که ارائه دهنده VPS شما بالاترین زمان ممکن را داشته باشد تا مطمئن شوید که سایت شما همیشه در دسترس است.

علاوه بر این، ارائه دهنده ای که انتخاب می کنید بر سرعت سایت و زمان بارگذاری صفحه تأثیر می گذارد. سرعت پایین می تواند بازدیدکنندگان را از خود دور کند، بنابراین می خواهید با شرکتی کار کنید که سرورهای VPS خود را برای حداکثر کارایی بهینه کرده است.

خرید یک VPS با دسترسی Root

در انتخاب انتخاب سرور مجازی روت نیز در برخی اوقات مهم است. دسترسی Root به شما کنترل کامل بر سرور خود را می دهد. با این حال، هر طرح VPS با این گزینه همراه نیست. در واقع، برخی از میزبان های وب اصلا آن را ارائه نمی دهند.

با دسترسی روت، می‌توانید فایل‌هایی را که انتخاب می‌کنید ویرایش کنید و نرم‌افزارهای سراسر سرور مانند MySQL و Apache را نصب کنید. شما همچنین آزاد هستید که با هر سیستم عامل (OS) که دوست دارید کار کنید. به ویژه برای توسعه دهندگان، دسترسی ریشه می تواند یک ویژگی حیاتی باشد. البته، اگر توسعه‌دهنده نیستید، دسترسی روت ممکن است در اولویت نباشد.

داشتن پشتیبانی قوی از مهم ترین نکات در خرید VPS

پشتیبانی مشتری می تواند به شما در راه اندازی و مدیریت وب سایت کمک زیادی کند. حتی با تجربه ترین صاحبان سایت و توسعه دهندگان نیز ممکن است گاهی به کمک نیاز داشته باشند. علاوه بر این، پشتیبانی با کیفیت به طور کلی نشانه خوبی است که نشان می دهد میزبانی وب را پیدا کرده اید که می توانید به آن اعتماد کنید.

ارائه دهندگان مختلف VPS سطوح مختلفی از پشتیبانی را ارائه می دهند. در نتیجه، ممکن است بخواهید به نحوه دسترسی به پشتیبانی مشتری برای هر ارائه‌دهنده و چه ساعاتی از روز دسترسی داشته باشید. به عنوان مثال، آیا میزبان شماره تلفن، آدرس ایمیل و گزینه چت لایو را دارد؟

در سرور ایران خوشحالیم که به پشتیبانی درجه یک خود افتخار می کنیم. ما نه تنها از طریق یکی از روش های ذکر شده در بالا خدمات ارائه می دهیم، بلکه در هر زمان از شبانه روز نیز در دسترس است. به عبارت دیگر، شما همیشه قادر خواهید بود در صورت نیاز از پشتیبانان ما کمک بگیرید.

داشتن پشتیبانی قوی از مهم ترین نکات در خرید VPS
داشتن پشتیبانی قوی از مهم ترین موارد در خرید VPS

دقت به نوع سرور مجازی

در انتخاب سرور مجازی توجه به نوع سرور بسیار مناسب است. برنامه های میزبانی VPS در دو نوع اصلی ارائه می شوند: مدیریت شده و مدیریت نشده.

سرور مجازی مدیریت شده

با یک سرور مجازی مدیریت شده، ارائه دهنده هاست شما اکثر مسائل مربوط به سرور و همچنین برخی از تعمیر و نگهداری و بهینه سازی سایت شما را مدیریت می کند.

سرور مجازی مدیریت نشده

از طرف دیگر، یک برنامه مدیریت نشده به شما کنترل بیشتری را ارائه می دهد و به شما امکان می دهد VPS خود را هر طور که می خواهید پیکربندی کنید.

VPS مدیریت شده بهتر است یا مدیریت نشده

طرحی که انتخاب می کنید به نیازها و تجربه شما بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر دانش زیادی در مورد سرورها ندارید و ترجیح می دهید بر جنبه های دیگر کسب و کار خود تمرکز کنید، ممکن است یک برنامه مدیریت شده بخواهید. از طرف دیگر، اگر به دنبال آزادی هستید تا VPS خود را هر طور که دوست دارید راه اندازی کنید، ممکن است یک برنامه مدیریت نشده برای شما مناسب باشد.

همچنین شایان ذکر است که یک برنامه VPS مدیریت نشده می تواند به طور قابل توجهی ارزان تر از اکثر برنامه های مدیریت شده قابل مقایسه باشد. از طرف دیگر، هزینه اضافه شده یک برنامه مدیریت شده می تواند به سرعت در زمان صرفه جویی و عملکرد وب سایت قابل اعتماد پرداخت شود.

VPS مدیریت شده بهتر است یا مدیریت نشده
سرور مجازی مدیریت شده بهتر است یا مدیریت نشده

توجه به قیمت در هنگام خرید سرور مجازی خارجی

هزینه، البته، در هنگام انتخاب یک برنامه میزبانی مورد توجه قرار می گیرد. با این حال، مگر اینکه بودجه شما بسیار محدود باشد، مهم است که فقط با ارزان ترین میزبانی که می توانید پیدا کنید نروید. در عوض، باید به دقت به آنچه در ازای پولی که در میزبانی سایت خود سرمایه گذاری می کنید، نگاه کنید.

قیمت گذاری VPS تا حد زیادی به مشخصات فنی هر طرح، مانند رم و پهنای باندی که دریافت می کنید، بستگی دارد. RAM تعیین می کند که چند سایت و برنامه را می توانید همزمان اجرا کنید، در حالی که پهنای باند مقدار داده ای است که شما مجاز به انتقال در یک ماه هستید. این که چه مقدار از هر کدام نیاز دارید، عمدتاً به بزرگی وب سایت های شما و تعداد آنها در همان طرح VPS بستگی دارد.

همچنین شایان ذکر است که یک برنامه VPS مدیریت نشده می تواند به طور قابل توجهی ارزان تر از اکثر برنامه های مدیریت شده قابل مقایسه باشد. از طرف دیگر، هزینه اضافه شده یک برنامه مدیریت شده می تواند به سرعت در زمان صرفه جویی و عملکرد وب سایت قابل اعتماد پرداخت شود.

چرا انتخاب شرکت هاستینگ مناسب مهم است؟

هنگامی که یک میزبان وب از فناوری مجازی سازی برای تقسیم یک سرور به چندین سرور مجازی استفاده می کند، چندین بخش پارتیشن بندی شده دریافت می کنید. سپس این موارد در اختیار صاحبان وب سایت قرار می گیرد. به این ترتیب، هنگامی که یک برنامه VPS را انتخاب می کنید، یکی از این سرورهای مجازی را برای خود به ارمغان می آورید.

یکی از دلایل اصلی انتخاب یک پلن VPS منابعی است که به وب سایت شما ارائه می دهد. برخلاف هاست اشتراکی، دیگر نگران اشغال فضای سرور و استفاده از پهنای باند توسط سایت های دیگر نخواهید بود. یک VPS می‌تواند به اجرای روان‌تر وب‌سایت شما با زمان بارگذاری سریع‌تر صفحه کمک کند.

با این حال، در حالی که دیدن VPS به عنوان یک ارتقاء ساده از میزبانی مشترک آسان است، علاوه بر سرعت، مزایای دیگری نیز وجود دارد که با VPS همراه است. با این حال، دقیقاً آنچه دریافت می کنید بستگی به این دارد که کدام ارائه دهنده میزبانی را انتخاب می کنید. شرکتی که سایت خود را با آن میزبانی می کنید نیز تأثیر قابل توجهی بر عملکرد و امنیت آن خواهد داشت.

چرا انتخاب شرکت هاستینگ مناسب مهم است؟
انتخاب شرکت هاستینگ خوب
سخن پایانی

در این مقاله به بررسی مهم ترین ویژگی ها و نکات در انتخاب سرور مجازی پرداخته شد تا با توجه به آن بتوانید در این مورد به نحو احسن عمل نمایید. لازم به ذکر است که سرور ایران ارائه دهنده انواع سرور خارجی و سرور مجازی می باشد که با پشتیبانی بی نظیر و قیمت مناسب می تواند در این زمینه به شما خدمات رسانی کند.

سوالات متداول انتخاب سرور مجازی

  1. اهمیت VPS چیست؟
    یک VPS یک محیط سرور را فقط برای وب سایت شما فراهم می کند، در حالی که هنوز آن را روی همان سرور فیزیکی مانند بسیاری از سایت های دیگر میزبانی می کند. این کار با استفاده از فناوری مجازی سازی برای تقسیم یک سرور به چندین پارتیشن مجازی انجام می شود.
  2. کسب و کار VPS چیست؟
    سرور خصوصی مجازی یک سیستم عامل مجازی در سرور مادر است که از فناوری مجازی سازی برای ارائه منابع اختصاصی به سرورهای مجازی دیگر استفاده می کند. VPS ماشین های مجازی هستند که به طور مجازی از سرورهای اختصاصی در یک سرور اشتراکی تقلید می کنند.
  3. آیا استفاده از VPS خوب است؟
    برای بسیاری از مشاغل، VPS یا سرور خصوصی مجازی، گزینه مناسبی برای میزبانی وب سایت است زیرا: VPS می تواند سریعتر و پایدارتر از سایر انواع میزبانی باشد. یک VPS می تواند تجربه مشتریانی را که به صورت آنلاین از شما بازدید می کنند، بهبود بخشد. VPS اغلب بهترین تعادل بین هزینه و عملکرد است.
چقدر مفید بود؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *