تصویر هاستینگ
نحوه روشن و خاموش کردن سرور مجازی

نحوه روشن و خاموش کردن سرور مجازی

یکی از مهم ترین مسائل در سرور مجازی این است که بتوانید آن را روشن و خاموش و همچنین ریست نمایید. در این مقاله به بررسی نحوه روشن و خاموش کردن سرور مجازی می پردازیم. با ما همراه باشید.

چگونه VPS را روشن و خاموش کنیم؟

سرور مجازی بخشی از سرور اصلی است که شما از طریق پنل کاربری خود به آن دسترسی دارید. از این رو برای روشن و خاموش کردن آن لازم است تا ه پنل دسترسی داشته باشید و از این طریق فرایند را پیگیری نمایید. البته شما می توانید در حالت دیگر سرور مجازی را ریستت کنید که این مورد هم معنای بازگشت به حالت اولیه را میدهد و هم معنای خاموش و روشن کردن سرور را که در این حالت دیتا از بین نمی رود. در ادامه به بررسی نحوه روشن و خاموش کردن سرور مجازی می پردازیم.

چگونه VPS را روشن و خاموش کنیم؟
روش روشن و خاموش کردن VPS

روش ریست کردن، روشن و خاموش کردن VPS

برای آموزش روشن و خاموش کردن سرور مجازی لازم است تا در ابتدا، وارد ناحیه کاربری شوید. سپس از طریق منوی مدیریت سرویس؛ روی متن سرویس های من کلیک کنید و سرویس مورد نظر خود را انتخاب نمایید. در گام بعدی سرور خارجی مورد نظر خود را بیابید و بر روی آن کلیک کنید.

در این مرحله با سه حالت روبرو می شوید:

 1. اگر سرور مجازی شما در حالت آفلاین قرار دارد، لازم است تا برای روشن کردن آن، Start را بزنید.
 2. اگر VPS شما در حالت Online قرار دارد و می خواهید آن را خاموش کنید، لازم است تا بر روی دکمه Power کلیک نمایید.
 3. در این حالت از آموزش روشن و خاموش کردن سرور مجازی اگر می خواهید سرور مجازی خود را ریست کنید، لازم است تا بر روی دکمه Restart کلیک نمایید.
ریست کردن VPS
ریست کردن سرور مجازی
سخن پایانی

در این مقاله به بررسی روش روشن و خاموش کردن سرور مجازی پرداخته شد تا با توجه به آن بتوانید به نحو احسن سرور خارجی خود را کنترل نمایید.

سوالات متداول روشن و خاموش کردن سرور مجازی

 1. وقتی ماشین مجازی را خاموش می کنید چه اتفاقی می افتد؟
  خاموش کردن ماشین مجازی در Parallels Desktop درست مانند خاموش کردن ویندوز در رایانه شخصی است. تمام برنامه های ویندوز بسته می شوند و به شما این فرصت را می دهند که در صورت لزوم پیشرفت خود را ذخیره کنید و ویندوز از کار می افتد.
 2. آیا VPS همیشه روشن است؟
  VPS مخفف Virtual Private Server است. همانطور که از نام آن پیداست سرور خصوصی شماست که در فضای ابری/اینترنت میزبانی می شود. مانند هر سروری همیشه 24 ساعته و دائما آنلاین است. VPS خود را به عنوان یک رایانه شخصی که به صورت ماهانه اجاره می کنید در نظر بگیرید.
 3. آیا VPS امن است؟
  در حالی که هیچ پلتفرم میزبانی برای هکرها شکست ناپذیر نیست، یک سیستم VPS یکی از امن ترین گزینه ها است. از آنجایی که هر نمونه VPS محیط مجازی، مستقل و مجازی خود را دارد، شبیه به یک سرور اختصاصی می‌شود، زیرا فایل‌ها، نرم‌افزار و سیستم‌عامل شما جدا شده و از سایر نمونه‌ها جدا می‌شوند.
چقدر مفید بود؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *