تصویر هاستینگ
مقدار فضای هاست مورد نیاز برای ساخت سایت

مقدار فضای هاست مورد نیاز برای ساخت سایت

راه‌اندازی یک وب‌سایت می‌تواند جریان‌های جدیدی از درآمد را برای صاحبان وب که یک طرح تجاری سودآور دارند به ارمغان بیاورد. با این حال، هزینه های خاصی وجود دارد که باید در اجرای روزانه یک سایت در نظر گرفته شود. محتوای یک صفحه وب فضای دیسک میزبانی را اشغال می کند و این در هزینه میزبانی یک سایت لحاظ می شود. یک صفحه معمولی 2 مگابایت است، اما صاحبان سایت باید تبلیغات، تصاویر گرافیکی، فیلم ها و عکس ها را نیز در نظر بگیرند که همگی می توانند فضای بیشتری را اشغال کنند. با نگاهی به وب‌سایت‌های معمولی و تجزیه و تحلیل برخی از خدمات موجود، این مقاله می‌تواند صاحبان وب‌سایت‌های جدید را در تصمیم‌گیری در مورد مقدار فضای هاست مورد نیاز برای ساخت سایت راهنمایی کند.

چرا مقدار فضای هاست مورد نیاز برای ساخت سایت مهم است؟

صاحبان سایت باید در نظر داشته باشند که سایت آنها از چه مقدار فضای ذخیره سازی میزبانی وب استفاده می کند، زیرا در صورت بارگیری زیاد سایت، هزینه بیشتری برای راه اندازی سایت نیاز خواهد شد. مقدار فضای هاست مورد نیاز برای ساخت سایت باید در هنگام تنظیم طرح کسب و کار در نظر گرفته شود، زیرا هر گونه خروجی مانند این باید با درآمد ایجاد شده توسط سایت جبران شود. علاوه بر این، استفاده از فضای دیسک بیشتر می تواند عملکرد سایت را کاهش دهد. این نکته مهم دیگری است که باید در مورد آن فکر کنید، زیرا اگر قرار است بقیه جنبه‌های سایت را به هم بزند، گنجاندن رسانه هیچ فایده‌ای ندارد.

اهمیت افزایش فضای هاست
افزایش فضای هاست

اهمیت افزایش فضای هاست

یک وب سایت از صفحات متعددی تشکیل شده است. اگر میزبانان وب سعی کنند مطمئن شوند که هر صفحه کمتر از 2 مگابایت استفاده می کند، می توانند تصمیم بگیرند که چگونه رسانه خود را در مکان های مختلف سایت پخش کنند. مهم ترین چیزی که باید به خاطر بسپارید این است که هیچ صفحه ای را بیش از حد بارگذاری نکنید.

جای تعجب نیست که عناصر مختلف از درجات مختلفی از فضای دیسک استفاده می کنند. متن ارزان‌ترین جنبه از نظر میزان فضای مورد نیاز است، در حالی که ویدیوها فضای بسیار بیشتری را اشغال می‌کنند.

مقدار فضای هاست مورد نیاز برای ساخت سایت در تعداد افرادی که صفحه را مشاهده می کنند ضرب می شود. برای مثال، اگر در صفحه‌ای که از 800 کیلوبایت استفاده می‌کند، روزانه 1000 بازدیدکننده داشته باشید، معادل 800 مگابایت پهنای باند در روز خواهد بود. این رقم را در 30 ضرب کنید، می بینید که برای ماه به 24 گیگابایت نیاز دارید. هنگام انتخاب یک برنامه میزبانی وب، این چیزی است که صاحبان وب سایت باید به دقت به آن توجه کنند.

مقدار فضای host مورد نیاز برای انواع مختلف سایت

با محاسبه میانگین در هر صفحه، محاسبه تعداد صفحات سایت، و ضرب آن در میانگین تعداد بازدیدکنندگان در هر ماه، صاحبان سایت می توانند میزان فضای دیسک مورد نیاز خود را ارزیابی کنند. نگاهی به انواع مختلف وب‌سایت‌ها نیز می‌تواند ایده‌ای در مورد میزان فضای مورد نیاز به دست دهد.

وبلاگ ها و وب سایت های شخصی معمولاً به فضای میزبانی وب زیادی نیاز ندارند، زیرا نیاز به منابع زیادی ندارند. آنها معمولاً با متن بارگذاری می شوند، همراه با تعدادی عکس و فیلم. از سوی دیگر، سایت‌های پخش فیلم نیاز به فضای بیشتری دارند. از این رو لازم است تا برای محاسبه مقدار فضای هاست مورد نیاز برای ساخت سایت خود، حتما به نوع کاربری توجه ویژه داشته باشید.

مقدار فضای host مورد نیاز برای انواع مختلف سایت
فضای هاست مورد نیاز برای انواع مختلف سایت
سخن پایانی

در این مقاله به بررسی مقدار فضای هاست مورد نیاز برای ساخت سایت پرداخته شد تا با توجه به آن بتوانید بهتر در مورد شروع سایت خود تصمیم گیری نمایید و همچنین نیازهای سایت خود را به خوبی پیش بینی کنید.

چقدر مفید بود؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *